Jindřiška Koželuhová

jin.zeluh@gmail.com
+420 731 467 960

Australské květové esence | Bottlebrush

Už  jako malá holka jsem vnímala jasné signály tam, kde vázla komunikace. Cítila jsem nedostatečnost v pouhém slovním vyjádření. Ale milovala jsem hodiny cizích jazyků, to zvláštní spojení mezi různým pojmenováním pro totéž. Bývaly to právě hodiny ruštiny, které příjemně čeřily šeď mých dětských dnů. Ano, vyrůstala a dospívala jsem v době, kdy na naši zemi dohlížel velký ruský bratr. Když však rostly moje děti vládla školnímu prostředí angličtina. A tak jsem si společně s nimi ráda rozšiřovala jazykové obzory. Občas mě tahle řeč pobaví. Třeba v případě pojmenování nádherné australské rostliny Bottlebrush

 Bottlebrush tedy kartáč na láhve dostala tahle rostlina právem. Její květy tak vypadají a zároveň má příznačné i vnitřní poslání. V Australských květových esencích přináší totiž možnost vyčištění minulosti důkladným a zároveň laskavým způsobem. Zejména pak tam, kde zůstáváme uvěznění v nevyřešných problémech s maminkou. Někdy se zdá, že opravdu za každým naším problémem je naše matka. Rádi ji obviňujeme ze všech vlastních selhání. Zřejmě za to může  jedinečné pouto, které k ní máme, i to, že v období dětství je pro nás Bohyní. Esence Bottlebrush nám dá uvědomění vlastní síly a klidu. Problémy zanechá v minulosti a podpoří nás v náročných dobách, kdy zůstáváme stát ohromeni náhlými životními změnami. Může se jednat o dospívání, menopauzu nebo blížící se smrt. Bottlebrush nás vede k vnitřnímu zklidnění a jako na hladině průzračného jezera spatříme svou vlastní schopnost vyrovnat se s danými událostmi a jít dál.

 Tato esence je vynikající lék pro těhotné ženy nebo čerstvé matky, které se cítí nedostatečně. Také skvěle prohlubuje pouto mezi dítětem a matkou.

Přeji krásné dny s australský i květovými esencemi.